Arama:

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Ülker Yıldız Holding İle Art International 2015 Çocuk Sanat Atölyesi

Ülker Yıldız Holding Art International 2015 Çağdaş Sanat Fuarı’ndaki Çocuk Sanat Atölyesinde mağara döneminden günümüze sanatı işledik.

Sosyal Projeler-Gülçin Uslu

Ülker Futbol Köyleri

TFF-Ülker birlikteliğiyle yaz aylarında yaklaşık 10 ayrı ilde düzenlenen 12 yaş kız-erkek futbol kamplarında, üç yıl boyunca birer günlük sanat etkinlikleri yaptık. Bu keyifli çalışma sebebiyle gün aşırı başka bir şehrimizde ve yollarda olmak ayrı bir deneyim ve mutluluk olmuştu benim için.

ÜLKER YILDIZ HOLDİNG ile 2013 yılında başladığımız çalışmalar arasında;

  • Contemporary İstanbul Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çalışmaları
  • Yıldız Turnuvası Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çalışmaları da yer almaktadır.


Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi Bölümü‘nde Masal Anlatımı

Özel bir şirketin sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahi ve Onkoloji bölümünde yatan çocuklarımıza masal anlattım. Çocuklarımızın bir kısmı odalarından çıkıp, koridorda oturarak masalları dinledi. Bir kısmı için de ben odalarına gidip, yataklarının başında anlattım. Annelerin de aynı coşkuyla bize katıldıkları bu etkinliğin en güzel yanı, masalları can kulağı ile dinlemeleri, çocuklarımızın gülen gözleri ve sonrasında ettikleri içten teşekkürleriydi.

Çapa Tıp Faültesi Çocuk Cerrahisi Masal Anlatımı-Gülçin Uslu

Zorlu Enerji Grubu

2009 yılında başlayıp, 2011 yılına dek sürdürdüğümüz Enerjimiz Çocuklar İçin Projesi kapsamında, Zorlu Enerji’nin santrallerinin olduğu Erzincan, Lüleburgaz, Osmaniye, İkizdere, Arpaçay gibi bir çok il, ilçe ve köy okullarında yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili eğitimler verdik. Evlerine götürecekleri görev çantalarından çıkan çeşitli aksesuarları gören çocuklarımızı en çok sevindiren de Enerji Takımı Üyesi olduklarını gösteren rozetleri olmuştu. Onların gözlerindeki o ışıltı, hafızalarımdan hiç silinmeyecek.


Bir Dilek Tut Derneği Yararına Mickey Mouse Tasarımları

Bir Dilek Tut Derneği, Forum İstanbul, Disney Türkiye ve Söz Danışmanlık iş birliği ile yürütülen organizasyonda, ortalama on beş cm. boyundaki Mickey oyuncaklarını ünlülerimiz tasarladı ve ekibimiz bu tasarımları hayata geçirdi. İş birliğindeki tüm kurumlar, ünlüler ve sanatçılarımız arasındaki koordinasyonu sağlamak, iş hayatımdaki en önemli deneyimlerden biriydi.

Oldukça yorucu ve stresli geçen bu sürecin sonunda, ortaya çıkan ürünler ve onların satış gelirlerinden elde edilen gelirin çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için kullanılacak olduğunu bilmek tüm yorgunluğumu büyük bir mutluluğa dönüştürdü.