Arama:

Ben Bir “ANLATICIYIM” ve “Anlatacak Hikâyelerim” var. Dinlemek isterseniz yolumuz mutlaka kesişecektir.

Gülçin USLU

Merhaba,

70’lerde çocukluğu, 80’lerde ergenliği, 90’larda gençliği, 2000’lerde anneliği yaşamış bir 23 Nisan çocuğuyum. Lise eğitimimi Kadıköy Anadolu Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra, gökyüzünde olup bitenleri merak eden yanım, yolumu İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’ne; yere inmek isteyen yanım ise yolumu Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne götürdü. Sonrasında da iş hayatına… Her birinden “yapmak istediğim bu değil” diyerek ayrıldığım farklı iş deneyimlerim oldu. Biliyordum ve hissediyordum; yaptığım her bir seçim beni gerçekten olmak istediğim yere götürecek kılavuz çakıl taşlarım olacaktı.

2008 yılında çocuklarla kesişti yolum.

Çocukların karşısına çıktığım her eğitim beni de geliştirdi. Bu içeriklerin çeşitliliği monotonluktan uzak, öğrenmenin sürekli devam ettiği bir iş hayatı deneyimi sağladı bana. İşim ve hayatımı keskin çizgilerle ayırmadığım bir döneme girmiştim. Çünkü gerçekten mutlulukla yaptığımı fark ettiğim o işin tam da içindeydim. Bu iş diğerlerinden biraz farklıydı. Daha çok anlatıyor, beden dilimi daha çok kullanıyor ve karşımdaki kişilere vermem gereken bilgiler dışında birbirinden farklı bir sürü duygu da aktarıyordum. İşim, hayatımdan besleniyor ve hayatımı besliyordu. Hatırı sayılır sergileri, eserleri herkes tarafından bilinen büyük ressamları, renkleri, dönemleri, hayatları anlattım onlara ve böylelikle bu yolculuk devam ederken benim işim de ismini kendi buldu;
‘’ANLATMAK…’’

Yoluma devam ederken masal ve hikâye anlatıcılığı ile tanıştım. Uluslararası bir dernekten bu konuda eğitim aldım ve heybeme bunu da ekledim. Dinleyicilerim yalnızca çocuklar değil, yetişkinler de oldu zaman geçtikçe.

Anlatmaya, anlatmak isteyenlere hâlihazırda bir anlatıcı olduklarını hatırlatmaya ve anlattıklarıma; masallar, hikâyeler, mitler katmaya heyecanla ve mutlulukla devam ediyorum.

Adım Gülçin Uslu. Ben Bir ANLATICIYIM ve Anlatacak Hikâyelerim var. Dinlemek isterseniz yolumuz mutlaka kesişecektir.

Gülçin Uslu – Anadolu Ajansı Röportaj